گاوصندوق اسلحه
گاوصندوق اسلحه
گاوصندوق اسلحه

گاوصندوق اسلحه

در اسلحه خانه ها به دلیل پیشگیری از سرقت، مسئله امنیت و دستبرد مهمترین عاملی است که باید به آن توجه شود. به همین دلیل وجود گاوصندوق اسلحه در این مکان ها الزامی است.

جنگل بان ها، پلیس ها، محیط بان ها و دستگاه های امنیتی از جمله اشخاصی هستند که می بایست گاوصندوق مخصوص نگهداری اسلحه داشته باشند.

انواع گاوصندوق های نگهداری اسلحه

انواع گاوصندوق های نگهداری سلاح دو حالت ساخته می شوند:

۱) یک اتاق بزرگ با دیوار های بتنی و مستحکم ساخته شود و برای ورودی این اتاق از درب خزانه استفاده گردد.

۲) ساختن گاوصندوقی با ابعاد فنی مشخصات خاص ، به عنوان گاوصندوق نگهداری اسلحه. که خود این محصولات نیز در برند های متفاوتی در بازار ایران موجود است.

قوانین اسلحه در ایران

در کشور ایران عقیده بر این است که هر چقدر استفاده از اسلحه و مواد منفرجه کمتر باشد مسلما آمار جرم هایی که با استفاده از اسلحه انجام میگیرد کاهش میابد. به همین دلیل خرید، فروش و نگهداری اسلحه جرم می باشد.

برخی از افراد به دلیل داشتن سمتی خاص یا شغلشان ناچار به نگهداری از سلاح هستند یا افرادی نیز هستند که برای شکار با مجوز قانونی مجبور به نگهداری اسلحه می باشند.

با تمامی تفاسیر فوق و اینکه اگر سلاح شما مورد سرقت قرار گیرد مسلما تبعات خطرناک و غیر قابل جبرانی هم برای شما و هم جامعه به بار خواهد آورد. بنابر این قبل از خرید سلاح حتما باید به فکر گاوصندوق مخصوص نگهداری اسلحه باشید.

ویژگی های گاوصندوق اسلحه

  1. مقاوم در برابر حریق
  2. مقاوم در برابر ضربه
  3. مقاوم در برابر سرقت
  4. مقاوم در نفوذ آب

انواع برند گاوصندوق اسلحه

شرکت کاوه، خرم، ایران کاوه، گنجینه و … تولید کننده گاوصندوق هایی مخصوص نگهداری اسلحه در ایران می باشند که هر کدام از این برند ها نقاط قوت و ضعف خاصی در محصولات خود دارند.