دستورالعمل استفاده از سیف باکس نیکا مدل ER

محتوا پنهان

دستورالعمل استفاده از سیف باکس نیکا سری ER :

هشدار : کلید ها را داخل سیف باکس نیکا جای نگذارید.

سیف باکس نیکا سری های مختلفی دارد از جمله ER، ET، EPL، ENK و …. که این دستورالعمل مختص سری ER می باشد

باز کردن درب صندوق

برای اولین بار جهت باز کردن درب سیف باکس نیکا، کاور پلاستیکی کوچک کنار پنل را برداشته کلید را در قفل وارد کنید و خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید و در همان لحظه دستگیره را هم جهته عقربه های ساعت بچرخانید و درب باز می شود.

نصب باتری ها

سیف باکس نیکا با ۴ باتری سایز AA ، با ولتاژ ۱٫۵ ولت احتیاج دارد درب صندوق را باز کنید، درپوش محل قرارگیری باطری ها را که در پشت درب است بردارید و باطری ها را در محل خود قرار دهید. (استفاده از باتری های قلیایی توصیه می شود . )

برنامه ریزی کد

الف) در حالیکه درب صندوق باز است، دکمه قرمز که در پشت درب نزدیک لولا است را فشار دهید. سپس آن را رها کنید. بعد از شنیدن ۲ آژیر کوتاه چراغ زرد در همان لحظه روشن می شود.

ب) اکنون کد ۳ تا ۸ رقمی خود را وارد کنید و به وسیله فشار دکمه A یا B  در عرض ۱۵ ثانیه آن را تایید نمایید. بعد از شنیدن ۲ صدای موزیکی کوتاه چراغ زرد روشن خواهد شد. کد شخصی شما اکنون تایید شده است.

ج) رمز خود را سریعا وارد نمایید و چک کنید که آیا رمز شما برنامه ریزی شده یا نه ( در حالت باز بودن درب )

استفاده از صندوق

برای باز کردن درب سیف باکس نیکا رمز خود را وارد نمایید سپس دکمه A یا B را فشار دهید صدای موزیکی خواهید شنید و سپس چراغ سبزرنگ روشن می شود سپس دستگیره را در جهت عقربه های ساعت حداکثر تا ۴ ثانیه بچرخانید اگر رمز را اشتباه وارد کنید درب باز نخواهد شد. اگر رمز اشتباه را ۳ بار متوالی وارد نمایید قبل از تلاش دوباره باید ۳۰ ثانیه صبر کنید اگر باز هم رمز را ۳ بار به صورت متوالی اشتباه وارد کردید این دفعه باید ۵ دقیقه صبر کنید و بعد امتحان کنید.

هشدار تعویض باتری ها

اگر باتری ها ضعیف باشند دکمه قرمز که وسط دکمه های پنل است متداولا روشن و خاموش خواهد شد. برای تست باتری ها کافیست کد شخصی خود را وارد کنید تا درب باز شود اگر باتری ها ضعیف باشند دکمه قرمز روشن خواهد شد در غیر اینصورت باتری ها ضعیف نیستند.

جایگزینی باتری ها

برای جایگزینی باتری ها درپوش محل قرارگیری باتری ها که در پشت درب است بردارید سپس باتری های جدید را جایگزین کنید پس از تعویض باتری ها برنامه ریزی کد طبق مرحله ۳ مجددا باید انجام شود.

دستورالعمل باز کردن درب از طریق کلید مکانیکی

برای راحتی شما یک سیستم مکانیکی طراحی شده که اگر کد را فراموش کرده اید و یا اشتباه وارد کرده اید صندوق به صورت دستی باز می شود برای اینکار کاور پلاستیکی کوچک کنار پنل را بردارید و کلید را در قفل وارد نمایید و در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید و سپس دستگیره روی درب را هم جهت با عقربه های ساعت بچرخانید با این کار درب سیف باکس نیکا در هر حالتی باز می شود.

نصب صندوق

برای کاهش خطرات دزدی شما می توانید از طریق ۴ سوراخ پشت صندوق آن را به دیوار، کمد و یا کابینت رل پلاک کنید.

هشدار: گاوصندوق را به حالت عمودی نصب کنید.

سوالات متداول در مورد سیف باکس نیکا

سوالات متداول در مورد سیف باکس نیکا

آیا می توانیم کلید زاپاس گاوصندوق دیجیتالی نیکا را داخل آن بگذاریم؟

اگر به قسمت آموزش راه اندازی و باز و بسته کردن گاوصندوق های الکتریکی نیکا مراجعه کنید خواهید دید که درب گاوصندوق حتی بدون استفاده از کلید و تنها با رمز الکتریکی بسته می شود ولی در صورت فراموشی رمز تنها کلید زاپاس هست که می توانید به کمک آن درب گاوصندوق را باز کند.

در صورت فراموشی رمزالکتریکی گاوصندوق نیکا چه کار باید کرد؟

چنانکه رمز سیف باکس نیکا را فراموش کرده باشید همانطور که گفتیم می توانید از کلید زاپاس برای بازکردن درب گاوصندوق استفاده کنید.

اگر کلید زاپاس گاوصندوق نیکا را گم کرده ایم راهکار چیست؟

 در صورتیکه رمز گاوصندوق نیکا را فراموش کرده و همچنین کلید زاپاس گاوصندوق نیکا را گم کرده باشید و یا کلید را داخل گاوصندوق گذاشته باشید می توانید به قسمت خدمات گاوصندوق نیکا سایت ما مراجعه کرده و با تماس با متخصصین ما تقاضای خود را مطرح فرمایید تا متخصصین گاوصندوق الکتریکی نیکا به صورت حضوری در سریعترین زمان ممکن اقدام به بازگشایی درب گاوصندوق شما کنند.

روش تعویض باتری گاوصندوق نیکا

همانگونه که می دانید گاوصندوق های هتلی نیکا مجهز به ۴ عدد باتری هستند که باتری ها از داخل درب جایگزاری می شوند و در صورت اتمام باتری درب گاوصندوق توسط رمز الکتریکی باز نمی شود در این مواقع حتما باید به کمک کلید زاپاس اقدام به بازگشایی درب گاوصندوق نموده و سپس باتری ها را تعویض نمایید.

متخصصین گاوصندوق نیکا چگونه اقدام به بازگشایی درب گاوصندوق می کنند؟

متخصصین گاوصندوق های الکترونیکی نیکا ابتدا اقدام به تخریب قفل گاوصندوق سبک نیکا می کنند و بعد از بازگشایی درب گاوصندوق از طریقه روزنه ایجاد شده قفل جدید با دو عدد کلید روی گاوصندوق نصب می کنند و با ریست کردن رمز گاوصندوق، رمز جدید را بارگزاری می کنند.

امنیت سیف باکس نیکا

برای پاسخ به این سوال به شما توصیه می کنیم روی این قسمت کلیک کنید.

انواع خدمات ما به شرح زیر می باشد:

 • فروش انواع گاوصندوق های نسوز و ضدسرقت
 • انواع برند های کاوه، ایران کاوه، خرم، گنجینه،سیف باکس نیکا، سدید و …
 • فروش انواع گاوصندوق های اسلحه
 • فروش انواع درب های خزانه
 • فروش انواع گاوصندوق های آسانسوری مخصوص تلافروشی ها
 • قبول سفارش ساخت انواع گاوصندوق های ضدسرقت متناسب با نیاز شما
 • بازگشایی و تعمیر انواع گاوصندوق
 • فروش لوازم انواع گاوصندوق
 • فروش انواع رمز های مکانیکی و دیجیتالی گاوصندوق
 • نصب رمز و قفل روی انواع گاوصندوق
 • جابجایی انواع گاوصندوق های سبک و سنگین
 • ارسال گاوصندوق به سراسر کشور
 • آموزش نحوه بارگذاری رمز گاوصندوق
 • آموزش تغیر رمز سیف باکس نیکا
 • قبول سفارشات سرویس دهی به گاوصندوق های بانک ها و اداره جات
 • فروش انواع گاوصندوق های زیرویترینی
 • مشاوره در خصوص خرید بهینه گاوصندوق
 • خرید انواع گاوصندوق های استوک و دست دوم
 • نصب انواع رمز اثرنگشتی
 • آموزش بارگذاری رمز اثرانگشت
 • ساخت کلید برای گاوصندوق
 • بازگشایی درب درصورت فراموشی رمز
 • بازگشایی درب در صورت شکستن کلید
 • بازگشایی درب در صورت گم کردن کلید
8 پاسخ
 1. ایران کاوه
  ایران کاوه می گوید

  با سلام و عرض ادب
  من یک عدد سیف باکس نیکا مدل ۲۵EPL دارم آیا این آموزشی که برای نحوه بارگذاری رمز سیف باکس نیکا نوشته اید برای سیف باکسی که من دارم نیز کارایی دارد؟
  با تشکر از همکاری شما

  پاسخ
  • ایران کاوه
   ایران کاوه می گوید

   سلام دوست عزیز
   همانطور که در ابتدای آموزش گفته شد مطالب نوشته شده در این صفحه فقط برای تغیر رمز سیف باکس نیکا مدل ER استفاده می شود.
   شما می توانید برای تغیر رمز سری های EPL با شماره های زیر در تماس باشید تا به صورت تلفنی نحوه تغیر رمز سری های EPL را یاد بگیرید.
   ۰۲۱۶۶۲۵۳۴۸۳
   ۰۹۱۲۰۳۸۸۰۹۶
   ۰۹۱۰۰۸۴۶۸۲۸

   پاسخ
 2. مصطفی
  مصطفی می گوید

  سلام
  من یک عدد سیف باکس نیکا دارم هنگام وارد کردن رمز دکمه زرد رنگ روشن می شود و درب باز نمی شود. کلید سیف باکس را هم داخل خود گاوصندوق گذاشته ام ممنون میشم راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • ایران کاوه
   ایران کاوه می گوید

   سلام و درود
   روشن شدن چراغ زرد رنگ به دلیل ضعیف بودن باطری ها است. متاسفانه سیف باکس های نیکا از بیرون شارژ نمی شوند و تنها راه باز کردن هنگام ضعیف شدن باتری ها استفاده از کلید می باشد. از آنجایی که دسترسی به کلید های گاوصندوق ندارید با واحد تعمیرات و خدمات ما تماس بگیرید تا متخصصین ما در اسرع وقت برای بازگشایی درب سیف باکس در محل شما حاضر شوند.
   ۰۹۱۰۰۸۴۶۸۲۸

   پاسخ
 3. احسان
  احسان می گوید

  سلام
  من تو متن این مقاله خوندم که نوشته بودین سیف باکس نیکا از بیرون شارژ نمیشه و موقع ضعیف شدن باتری ها از کلید باید استفاده کنیم سوابی که داشتم اینه که مگه سیف باکس های دیگه از بیرون شارژ میشن ؟؟؟

  پاسخ
 4. حامد ثانی
  حامد ثانی می گوید

  سلام من یه صندوق نیکا دارم و سالهاست که استفاده نکردم درب صندوق باز است اما متاسفانه رمز شو یادم نیست چطوری میتونم رمزش دیجیتال رو ریست کنم و رمز جدید بدم

  پاسخ
  • ایران کاوه
   ایران کاوه می گوید

   سلام و احترام
   جناب ثانی شما می توانید با فشردن دکمه ریست ( دکمه ریست قرمز رنگ پشت درب) و سپس وارد کردن رمز جدید و زدن دکمه B ، رمز جدید روی سیتم تعریف کنید و با رمز جدید درب سیف باکس نیکا را باز و بسته کنید.

   پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *